Новини

Рафал Ющак очолив Альфа-Банк Україна

15 Жовтня 2019

Рафал Ющак (Rafal Juszczak) приступив до виконання обов’язків Генерального менеджера Альфа-Банку Україна, замінивши на цій позиції чеха Івана Світека. До призначення головою банку в Україні пан Ющак чотири роки очолював Альфа-Банк Білорусь, а з квітня 2019 року також входив до складу спостережної ради Альфа-Банку Україна.

Це призначення є другим для Рафала Ющака в Україну: в 2008-2010 роках він уже працював у нашій країні на позиції Голови Правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ).

Більша частина кар’єри пана Ющака пов’язана з фінансовими установами Польщі, а в 2015 році він був призначений на позицію Керуючого директора Альфа-Банк Білорусь, де відповідав за створення та реалізацію стратегії розвитку банку. Під його керівництвом Альфа-Банк Білорусь суттєво посилив діджітал-напрям, а сам пан Ющак є change-менеджером з нетривіальними рішеннями, які дозволили білоруському банку в 2018 році увійти до 150 найкращих фінансових компаній світу за версією The Banker, отримати премію «Кращого банку Білорусі 2019» від британського журналу Euromoney, стати найкращим цифровим банком Білорусі за версією авторитетного видання Global Finance у рамках премії World’s Best Digital Banks 2019. «Я дуже радий повернутись в Україну. Сучасний банк – це мобільний банк і він повинен не лише відповідати, але й випереджати очікування клієнтів. Я впевнений, що дуже скоро саме Альфа-Банк стане банком першого вибору для українців», – прокоментував Рафал Ющак.

Біографічна довідка

Рафал Ющак народився 7 вересня 1969 року в Польщі. Закінчив у 1994 році Університет м. Гданська (Польща), отримавши ступінь Магістра історичних наук, та в 1996 році — Вищу школу Менеджменту (Ecole Supérieure de Commerce) м. Руан (Франція) зі ступенем Магістра банківської справи та фінансів (Master Spécialisé Banque et Finance).

У Рафала понад 22 роки стажу на керівних посадах у різних банківських установах. Він очолював раду директорів та керував рядом фінансових організацій, серед яких польський банк PKO Bank Polski та Перший Український Міжнародний Банк. Також працював на керівних посадах у Citibank (Bank Handlowy w Warszawie SA).

Володіє польською, російською та англійською мовами. Захоплюється східними бойовими мистецтвами: тричі чемпіон Польщі з кунг-фу.